BABY BUMP

Scenariusz i reżyseria: Kuba Czekaj
Zdjęcia: Adam Palenta
Obsada: Kacper Olszewski, Agnieszka Podsiadlik, Sebastian Łach, Rafał Maćkowiak, Halina Rasiakówna, Weronika Wachowska, Caryl Swift, Andrzej Mastalerz, Andrzej Szeremeta, Dominika Krasowska

Produkcja: Balapolis 2015

 
 
 
 

Dorastanie nie jest dla dzieci.

Wszyscy czegoś od ciebie chcą, a ty najchętniej stałbyś się niewidzialny. Jesteś na wojnie w domu i w szkole. Regularnie przegrywasz. To co widzisz w lustrze zaczyna cię przerażać. Twój wewnętrzny głos powtarza ci, że jesteś nikim. A poza tym, o co chodzi z tymi dziewczynami? Dlaczego ludzie w ogóle chcą się całować? I jeszcze ta jedna, która czegoś od ciebie chce. Witaj w świecie Mickiego Housa. Jego historia skutecznie przypomni ci, że dorastanie nie jest dal dzieci. „Baby Bump” – nagrodzony na ostatnim festiwalu w Wenecji – to „objawienie reżyserskiej indywidualności, najbardziej wyrazistej od lat” według Tadeusza Sobolewskiego. Zdaniem amerykańskiej krytyki „niesamowite połączenie wyobraźni Davida Lyncha i Walta Disneya”. „Przekraczający granice kina niezwykły filmowy komiks”, który „chwyci cię od samego początku i nie puści już do końca”. Dziki, punkowy, niepoprawny!

NOMINACJE KONKURSIE MUNKA:
Najlepsza Reżyseria: Kuba Czekaj
Najlepsze Zdjęcia: Adam Palenta

 kuba_czekajKuba Czekaj

Absolwent reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2010) oraz Programu Fabularnego Studio Prób w Szkole Wajdy w Warszawie (2011). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009 i 2011). Uhonorowany „Talentem Trójki” – przyznawanym przez Program Trzeci Polskiego Radia, nagrodą „Warto” – przyznawaną przez Gazetę Wyborczą oraz „Gwarancją Kultury’” – przyznawaną przez TVP Kultura. Reżyser wielokrotnie nagradzanych w kraju i zagranicą filmów krótkometrażowych: „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać” i „Twist & Blood”. Finalista programu Biennale Collage Cinema 2015, odbywającego się w ramach weneckiego Biennale. Twórca filmowego dyptyku – filmów fabularnych: „Baby Bump” oraz „Królewicz Olch”. Nominowany do Paszportów Polityki w 2015 roku za film „Baby Bump”.

Adam Palenta
Operator filmowy. Urodzony w 1976 roku. Absolwent kierunku Realizacja obrazu telewizyjno-filmowego i fotografii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. “Baby Bump” jest jego debiutem w pełnometrażowej fabule. Laureat nagrody za zdjęcia do teledysku zespołu Myslovitz “Życie to surfing” na XIV Festiwalu Polskich Wideoklipów “Yach Film”.