CICHA NOC

Scenariusz i reżyseria: Piotr Domalewski
Zdjęcia:
Piotr Sobociński jr.
Obsada: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Agnieszka Suchora, Arkadiusz Jakubik, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt, Jowita Budnik, Adam Cywka, Paweł Nowisz, Elżbieta Kępińska, Mateusz Więcławek,
Produkcja: Studio Munka – Stowarzyszenie Filmowców Polskich, 2017

 

 

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

NOMINACJA W KONKURSIE:

Najlepsza reżyseria: PIOTR DOMALEWSKI

Reżyser, scenarzysta, aktor. Zrealizował kilkanaście etiud i filmów krótkometrażowych, nagradzanych na festiwalach w Polsce i za granicą. Autor kilku sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych. Laureat stypendium scenariuszowego PISF. Jego pełnometrażowy debiut „Cicha Noc” zdobył Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku.