DIVERSION END

Scenariusz i reżyseria: Michał Krzywicki
Zdjęcia: Łukasz Suchocki
Obsada: Dagmara Brodziak, Andres Faucher, Ida Jabłońska, Andrzej Mamcarz, Sylwia Madejska, Michał Krzywicki, Kevin Oestenstad
Produkcja: Rockzeline, Star Films; 2016

 

 

Nieśmiały złodziejaszek – Oleg – nieudolnie próbuje sprostać wymagającym potrzebom seksualnym swojej kobiety, typowej femme fatale. Chcąc zabawić się z nią na jej sposób pożycza od swojego kumpla policjanta broń. Podczas zabawy pistolet wypala i kobieta umiera. Oleg i Blaz mają teraz problem, który muszą rozwiązać. Na ich drodze stają dwie prostytutki, które tylko pogarszają ich sytuację. Z każdą godziną sytuacja coraz bardziej wymyka się spod kontroli. “Diversion End” to komiksowa opowieść o miłości i zdradzie, wybaczeniu i zemście. Historia ma miejsce w neonowym, fikcyjnym mieście bezprawia – Nowej Warszawie.

Projekt jest hołdem dla kina lat 90-tych oraz pulpowych filmów klasy B. Opowiada o Nieśmiałym złodziejaszku – Olegu – nieudolnie próbującym sprostać wymagającym potrzebom seksualnym swojej kobiety, typowej femme fatale. Oleg, chcąc zabawić się z nią na jej sposób pożycza od swojego kumpla policjanta broń. Podczas zabawy pistolet wypala i kobieta umiera. Oleg i Blaz mają teraz problem, który muszą rozwiązać. Na ich drodze stają dwie prostytutki, które tylko pogarszają ich sytuację. Z każdą godziną sytuacja coraz bardziej wymyka się spod kontroli. Historia ma miejsce neonowej wersji Warszawy, stolicy Polski, która nie przypomina miasta, które znamy dziś.

NOMINACJE W KONKURSIE:

Najlepsza reżyseria: MICHAŁ KRZYWICKI

Urodzony w Chełmie w 1989 roku aktor, reżyser, scenarzysta oraz producent. Edukację filmową rozpoczął wygrywając stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej w 2011 roku. Po ukończeniu wydziału aktorskiego wyjechał do USA gdzie w warunkach warsztatowych obserwował jak tacy reżyserzy jak Baz Luhrmann czy Paul Haggis pracują z aktorem. Doświadczenie zdobywał później w Londynie, gdzie napisał pierwszą wersję scenariusza swojego pełnometrażowego debiutu reżyserskiego – “Diversion End”. Film ten powstał w 2016 roku w koprodukcji z paryskim domem produkcyjnym Rockzeline oraz amerykańskim Unboiled. Film wygrał nagrody na kilku festiwalach, w tym na festiwalu debiutów filmowych w Koszalinie w 2017 roku.

Od ukończenia pracy nad debiutem Michał zdobywał doświadczenie scenopisarskie m. in. współpracując z Johnem Cabrerą przy serialu premium “August One” produkowanym przez Bryana Singera oraz Rockzeline. W serialu tym będzie również jednym z reżyserów. Równolegle, wraz z partnerami założył firmę produkcyjną DEvision. w której tworzy koncepty oraz reżyseruje spoty reklamowe. Największą popularnością do tej pory cieszy się spot dla Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, wyświetlany w Europie w 12 wersjach językowych.

Dziś Michał pracuje nad swoim drugim filmem “Nagie Wybrzeże.

 

Najlepsze zdjęcia: ŁUKASZ SUCHOCKI

Urodzony w Kwidzynie w 1990 roku. Operator, scenarzysta, pasjonat kina. Miłością do filmu zaraził go ojciec, który miał własną wypożyczalnie kaset video. Pierwsze filmy realizował mając 14 lat, a w liceum wygrywał konkursy wiedzy filmowej na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim.  Edukację filmową rozpoczął wygrywając stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej w 2013 roku. Doświadczenie zdobywał już w trakcie studiów pracując jako operator kamery przy serialach “Kasyno”, “Przypadki Cezarego P.” oraz jako operator obrazu przy licznych teledyskach i filmach krótkometrażowych. Po ukończeniu szkoły w 2016 roku wraz z Michałem Krzywickim i Dagmarą Brodziak zrealizował swój pierwszy pełnometrażowy film fabularny – Diversion End. Film wygrał nagrody na kilku festiwalach, w tym na festiwalu debiutów filmowych w Koszalinie w 2017 roku.

Na początku 2018 roku dołączył do agencji impresaryjnej dla twórców filmowych – Dreamers Talent i rozpoczął swoją przygodę z reklamą. Równolegle, wraz z partnerami założył firmę produkcyjną DEvision. Obecnie rozwija trzy projekty fabularne: “Nagie Wybrzeże” jako operator, “Mustang” jako współscenarzysta i operator oraz “Ostatnie piętro” jako scenarzysta, operator i producent.