DZIEŃ CZEKOLADY

Reżyseria: Jacek Piotr Bławut
Scenariusz: Jacek Piotr Bławut, Anna Onichimowska
Zdjęcia: Radosław Ładczuk
Obsada: Julia Odzimek, Leo Stubbs, Dawid Ogrodnik, Katarzyna Kwiatkowska, Witold Dębicki, Magdalena Cielecka, Barbara Kurzaj, Tomasz Sobczak, Katarzyna Zawadzka, Marek Bukowski, Tomasz Kot
Produkcja: Aura Films

 

 

Dwójkę bohaterów Dawida i Monikę połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i odkryj świat, w którym żyją przedziwni Pożeracze Czasu. Obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc zażąda niecodziennej zapłaty. Dowiedz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. A jeśli będziesz mieć odwagę… przekonaj się czy tych dwoje, by uratować drogocenne wspomnienia o bliskich, stawi czoła złej wiedźmie. W tym świecie pewne jest tylko to, że czasu nie można cofnąć, można go tylko zjeść.

“Dzień Czekolady” to poetycka opowieść o miłości, tęsknocie i potędze dziecięcej wyobraźni. Film odwołuje się do estetyki i formy japońskiej anime takich twórców jak Hayao Miyazaki czy Mamoru Hosoda. To kino zwrócone w stronę realizmu magicznego, gdzie nic nie jest do końca rzeczywiste i jednoznaczne.

Obok debiutujących na dużym ekranie Juli Odzimek i Leo Stubbs, występują: Dawid Ogrodnik, Katarzyna Kwiatkowska, Magdalena Cielecka, Tomasz Kot, Witold Dębicki. Barbara Kurzaj, Katarzyna Zawadzka oraz Marek Bukowski.


NOMINACJA W KONKURSIE:

Najlepsza reżyseria: JACEK PIOTR BŁAWUT

Reżyser i scenarzysta. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Nagrodzony na Filmowym Festiwalu w Cannes 2010 nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego za najlepszy scenariusz filmu fabularnego Europy Środkowowschodniej pt.: “Dzień Czekolady”, w programie ScripTeast. Jako reżyser dokumentalny nagrodzony Srebrnym Lajkonikiem za najlepszy polski film dokumentalny na Krakowskim Festiwalu Filmowym 2012 oraz nagrodą specjalną na festiwalu sztuki operatorskiej Camerimage 2016. Członek Polskiej Akademii Filmowej. W swojej twórczości skupia się na dokumencie muzycznym oraz fabularnym kinie dla młodego widza. “Dzień Czekolady” jest jego pełnometrażowym debiutem fabularnym.