DZIURA W GŁOWIE

Scenariusz i reżyseria: Piotr Subbotko
Zdjęcia: Wojciech Staroń
Obsada: Bartłomiej Topa, Andrzej Szeremeta, Sandra Korzeniak, Ewa Dałkowska, Teresa Marczewska, Zygmunt Malanowicz, Marta Zięba
Produkcja: Argomedia, 2018

 

 

Aktor podróżuje po kraju z trupą teatralną. Po wielu latach wraca do umierającej matki i rodzinnej wsi, gdzie spotyka tajemniczego mężczyznę. Widzi w nim własnego sobowtóra. Jego wysiłek, aby dowiedzieć się, kim jest ta postać, przeradza się w prawdziwą obsesję i prowadzi do zaskakującego finału.

NOMINACJA W KONKURSIE:

Najlepsza reżyseria: PIOTR SUBBOTKO

Scenarzysta, reżyser. Ukończył Wiedzę o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie, Studia Scenariuszowe w Szkole Filmowej w Łodzi oraz Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Ma za sobą kurs reżyserski u Krystiana Lupy i wystep w jego głośnym spektaklu “Persona. Marylin” w warszawskim Teatrze Dramatycznym. Debiutancki film krótkometrażowy w jego reżyserii pt. “Glasgow” z roku 2010 zdobył kilkanaście nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych. “Dziura w głowie” (2018) to pełnometrażowy debiut fabularny reżysera. Film miał premierę w konkursie głównym Golden Goblet podczas 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Szanghaju. Był również pokazywany m.in. w głównym konkursie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, New Filmmakers Competition podczas 42. Sao Paulo International Film Festival w Brazylii i 17. Pune International Film Festival w Indiach.