FACET (NIE) POTRZEBNY OD ZARAZ

PROJEKCJA KONKURSOWA: 29.10 (środa), Kino Szkoły Filmowej w Łodzi

Reżyseria: Weronika Migoń
Scenariusz: Weronika Migoń i Michał Czarnecki
Zdjęcia: Kacper Fertacz
Obsada: Katarzyna Maciąg, Joanna Kulig, Krzysztof Globisz, Łukasz Garlicki, Paweł Małaszyński, Marcel Sabat, Maciej Stuhr, Czesław Mozil
Produkcja: WFDiF

 
 
 

Weronika Migoń

Pod wpływem burz słonecznych Zosia, 30-letnia warszawianka, musi przewartościować swoje życie. Za namową przyjaciółki – Patrycji, postanawia odszukać facetów, którzy byli kiedyś ważni w jej życiu i spróbować się dowiedzieć czemu im nie wyszło. Zosia konfrontuje się z przeszłością a jej wędrówka prowadzi ją przez letnią Warszawę aż do Izraela, gdzie spełnia się jej marzenie – je pomarańcze z pisarzem Etgarem Keretem. „Facet (nie)potrzebny…” nie jest filmem o miłości, ale filmem o jej braku i wiecznym jej poszukiwaniu – neurotycznym, nieporadnym, ale prawdziwym. Szuka jej każdy bohater filmu. Nieważne ile ma lat i co robi – każdy próbuje złapać ten złudny kawałek szczęścia. A może miłość to nie wszystko?

NOMINACJE:
NAJLEPSZA REŻYSERIA: WERONIKA MIGOŃ
Urodziła się 24.06.1977 r. w Warszawie. Absolwentka romanistyki i gender studies UW. Od 2000 r. pracuje w charakterze II reżysera i reżysera obsady na planach filmowych i reklamowych, współpracowała przy wielu koprodukcjach i produkcjach zagranicznych. Od 2006 r. współpracuje z Szkołą Wajdy w charakterze osoby doradzającej i konsultującej obsady, proces powstawania filmu oraz pracę z aktorem. Film „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, którego jest współscenarzystką, to jej reżyserski pełnometrażowy debiut fabularny. Mama 6-letniej Loli.