HARDKOR DISKO

PROJEKCJA KONKURSOWA: 16.10 (czwartek), Kino Szkoły Filmowej w Łodzi

Reżyseria: Krzysztof Skonieczny
Scenariusz: Krzysztof Skonieczny, Robert Bolesto
Zdjęcia: Kacper Fertacz
Obsada: Marcin Kowalczyk, Jaśmina Polak, Agnieszka Wosińska, Janusz Chabior, Ewa Skonieczna
Produkcja: glebokiOFF

 
 
 

Kacper Fertacz

Krzysztof Skonieczny

Współczesna, pełna kontrastów metropolia. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji. W takiej scenerii poznajemy Marcina, młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka trochę młodszą od siebie Olę. Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodów. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia…

NOMINACJE:
NAJLEPSZA REŻYSERIA: KRZYSZTOF SKONIECZNY
Aktor teatralny i filmowy (role w filmach: „W ciemności” Agnieszki Holland, „Tatarak” Andrzeja Wajdy czy „Yuma” Piotra Mularuka), niezależny reżyser teatralny i filmowy, performer, producent, twórca teledysków (m.in. dla Jamala, Moniki Brodki, Katarzyny Nosowskiej czy Kazika), autor wideo projekcji, założyciel i twórca konglomeratu artystycznego głębokiOFF, zainteresowany interdyscyplinarnym podejściem do sztuki. Laureat wyróżnień w różnych dziedzinach. Z powodzeniem wyreżyserował i stworzył różnorodne projekty na całym świecie m.in. w Tajlandii, RPA, Południowej Ameryce, licznych krajach Europy i innych. Jego pełnometrażowy, niezależny, samodzielnie wyprodukowany debiut fabularny „Hardkor Disko” miał swoją polską premierę kinową 4 kwietnia 2014 roku i zyskał szerokie uznanie wśród większości polskich mediów jak i został dostrzeżony przez kilku zagranicznych recenzentów. Film zdobył m.in. nagrodę na najlepszą reżyserię na 39. Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni oraz Grand Prix Wielkiego Jantara 2014 oraz Nagrody dla Najlepszego Aktora i Najlepszej Aktorki na 33. Festiwalu Polskich Debiutów Filmowych w Koszalinie.

 

NAJLEPSZE ZDJĘCIA: KACPER FERTACZ

Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Operator przy wielu filmach które były prezentowane na międzynarodowych festiwalach filmowych (m.in. w Los Angeles, Cannes, Korei, na Maderze, w Paryżu, Madrycie, Brazylii, Berlinie), dokumentów, reklam i teledysków. W 2007 r. brał udział w prestiżowych warsztatach Budapest Cinematography Masterclass, które były prowadzone m.in. przez Vilmosa Zigmonda. Poza pracą operatora, Kacper Fertacz zajmuje się także efektami specjalnymi. Pracował jako Digital Compositor min. przy filmach „Antychryst” i „Melancholia” Larsa von Triera.