HEAVY MENTAL

PROJEKCJA KONKURSOWA: 31.10 (piątek), Kino Szkoły Filmowej w Łodzi

Reżyseria i scenariusz: Sebastian Buttny
Zdjęcia: Nicolas Villegas Hernandez
Obsada: Grzegorz Stosz, Piotr Głowacki, Izabela Nowakowska, Joanna Szczepkowska
Produkcja: Absolut Media

 
 
 

Sebastian Buttny

Nicolas Villegas Hernandez

Historia 30-letniego aktora bez angażu, dotkniętego blokadą psychiczną, a tym samym zawodową niemocą. Któregoś dnia otrzymuje jednak zaskakującą ofertę zagrania tragikomicznej roli i to nie na scenie, ale w swoim życiu. Aby odzyskać mieszkanie po dziadku, musi poderwać dziewczynę, którą później ma odstąpić swojemu zleceniodawcy.

NOMINACJE:
NAJLEPSZA REŻYSERIA: SEBASTIAN BUTTNY
Reżyser, scenarzysta, montażysta, copywriter i fotograf. W 2013 r. na 29. Warszawskim Festiwalu Filmowym zadebiutował pełnometrażowym filmem “Heavy mental” (oficjalna selekcja KONKURS 1-2). Zdobywca Brązowego Dinozaura na MFF w Krakowie za kreacyjny dokument „Cezary w miastach”. Rozpoczynając jako wielokrotnie nagradzany na festiwalach twórca niezależny („Rekord absolutny”, „Niewidomy wypchnął psa” i inne), w 2005 roku ukończył studia na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi. W trakcie studiów realizował krótkometrażowe filmy fabularne i dokumentalne. Trzykrotnie otrzymał stypendium scenariuszowe na realizację projektów pełnometrażowych: „Całkowita Harmonia” (Agencja Scenariuszowa), „Pisarze” (PISF) i „Lato/89” (PISF). Jako copywriter pracował przy ważnych kampaniach wizerunkowych. Obecnie realizuje filmy fabularne, reklamowe, kampanie społeczne, teledyski, projekcje do spektakli teatralnych. Jest także autorem projektu fotograficznego „unmade.beds” dostępnego na stronie www.buttny.net. W latach 2012-2013 był prezesem Stowarzyszenia FILM 1,2, obecnie jest członkiem komisji rewizyjnej.

NAJLEPSZE ZDJĘCIA: NICOLAS VILLEGAS HERNANDEZ

Urodził się w Kolumbii, swoje projekty realizuje na całym Świecie. Zanim zdecydował się pójść w kierunku sztuki filmowej Nicolás poświęcał się fotografii. Jest absolwentem Uniwersytetu Concordia w Montrealu, w Kanadzie i Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi. Jego filmy miały projekcje na najważniejszych festiwalach świata, w tym w Los Angeles, Cannes i Berlinie, zdobywając różne nagrody (m.in. Polskiej Niezależnej Akademii Filmowej, Camerimage, Ars Mundi czy Los Angeles Festiwal Filmów 3D).
 Nicolas zajmuje się filmem dokumentalnym, fabularnym, reklamą komercyjną oraz społeczną.