HEL

Reżyseria i scenariusz: Paweł Tarasiewicz, Katia Priwieziencew
Zdjęcia: Clemence Thurninger, Joaquin del Paso, Pawet Tarasiewicz
Obsada: Filip Lenkowsky, Marcin Kowalczyk, Małgorzata Krukowska, Katarzyna Paskuda, Andrzej Baranowski
Produkcja: AMONDO Films 2016

 
 
 

 

Akcja filmu rozgrywa się w Polsce, na półwyspie helskim. W niewyjaśnionych okolicznościach trójka młodych turystów zostaje zamordowana. Tajemnicza zbrodnia łączy ze sobą młodego chłopaka Kaila (Marcin Kowalczyk) oraz Milę (w tej roli debiutantka, Małgorzata Krukowska), striptizerkę w lokalnym barze. Głównym podejrzanym jest znerwicowany I niedoceniony amerykański pisarz Jack (Philip Lenkowski), który przyjechał na półwysep helski pisać nowy scenariusz. Wkrótce śledztwo odkryje mroczne sekrety skrywane na małym, odciętym od świata I na pozór spokojnym półwyspie.

NOMINACJE W KONKURSIE MUNKA:
Najlepsza Reżyseria: Paweł Tarasiewicz, Katia Priwieziencew
Najlepsze Zdjęcia: Clemence Thurninger, Joaquin del Paso, Pawet Tarasiewicz

katia-priwieziencewKatia Priwieziencew

Katia urodziła się w Paryżu. Studiowała w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Warszawskiej Szkole Filmowej. Udzielała się w licznych produkcjach krótko i średnio metrażowych a także w teatrze przy produkcji filmowej i muzycznej, reżyserii ale także jako aktorka i wokalistka. Na stałe współpracuje z Amondo Films od 2011 roku.


pawel-tarasiewiczPaweł Tarasiewicz

Paweł urodził się w Warszawie. Jest reżyserem, autorem zdjęć i producentem. W 2003 założył stowarzyszenie ODNOWA, które skupiało młodych twórców z Polski i Francji i zajmowało się produkcją teledysków i krótkich metraży. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej. W 2010 założył Fundację AMONDO Films.