JULIUSZ

Reżyseria: Aleksander Pietrzak
Scenariusz: Abelard Giza, Kacper Ruciński, Łukasz Światowiec, Michał Chaciński
Zdjęcia: Mateusz Pastewka
Obsada: Wojciech Mecwaldowski, Jan Peszek, Anna Smołowik, Rafał Rutkowski
Produkcja: Gigant Films

 

 

“Juliusz” to nowa komedia twórców “Planety Singli”. Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest ojciec – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii. Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…


NOMINACJA W KONKURSIE:

Najlepsza reżyseria: ALEKSANDER PIETRZAK

Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fortepianu, oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej na Wydziale Reżyserii Filmowej. Jego dyplomowy film „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” zdobył wiele nagród w kraju i za granicą. Najnowszy krótki film „Ja i mój tata” był dystrybuowany w kinach jako Najlepsze polskie krótkie metraże, również zdobywając wiele nagród, w tym nagrodę publiczności na Heartland Film Festival w Indianapolis. Zdobywał doświadczenie w pionie reżyserskim na planach filmów: „Obywatel” J. Stuhra, „Bridge of Spies” S. Spielberga, „Planeta Singli” M. Okorn, „True Crimes” A. Avranas, oraz serialu „Belfer”.

 

Najlepsze zdjęcia: MATEUSZ PASTEWKA

Jego inspiracją do rozpoczęcia profesjonalnej kariery operatora filmowego była praca w pionie oświetleniowym na planie pierwszego odcinka serialu HBO – “Gra o Tron”. Gdy kończył Warszawską Szkołę Filmową miał już na swoim koncie nagrody i nominacje za filmy krótkometrażowe i dokumentalne, wśród których najbardziej prestiżową była nominacja jego filmu dyplomowego “Mocna kawa wcale nie jest taka zła” (reż. Alek Pietrzak) do konkursu filmów studenckich na Festiwalu Camerimage 2014 (największego na świecie festiwalu sztuki operatorskiej). Przy krótkometrażowym filmie “Ja i mój tata” (reż. Alek Pietrzak) wyprodukowanym przez Studio Munka był operatorem, a także współautorem scenariusza. Jego pełnometrażowy debiut fabularny to nakręcony w 2017 film “Juliusz” (reż. Alek Pietrzak).