KOSMOS

Reżyseria i scenariusz: Marcin Kamiński
Zdjęcia: Wojtek Rytel
Obsada: Marcin Kowalczyk, Gabrysia Całun, Aga Findysz, Robert Buczyński
Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi 2015

 
 
 
 
 

Według doniesień naukowców, nastaje okres wzmożonej aktywności elektromagnetycznej słońca. Tymczasem troje przyjaciół: Ania, Adam i Robson wybiera się na wspólny weekend w posiadłości z dala od cywilizacji. Po drodze zabierają autostopowiczkę – Maję. Robson proponuje jej spędzenie kilku dni na łonie natury. Dziewczyna przystaje na propozycję. Zapowiada się cudowny wypoczynek. Na miejscu Adam zaczyna izolować się od towarzystwa. Staje się niebezpieczny. Sielanka zamienia się w koszmar. Z telewizji wciąż płyną niepokojące komunikaty o skutkach wzmożonej aktywności słońca…


NOMINACJE W KONKURSIE MUNKA:
Najlepsza Reżyseria: Marcin Kamiński
Najlepsze Zdjęcia: Wojtek Rytel

marcin_kaminskiMarcin Kamiński
Urodził się 26.10.1981 roku w Warszawie. Reżyser filmowy. Absolwent reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi oraz psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. „Kosmos” jest jego reżyserskim debiutem w pełnym metrażu. Jego filmy krótkometrażowe, wyprodukowane podczas studiów w Szkole Filmowej w Łodzi, były w selekcjach wielu polskich i międzynarodowych festiwali, m.in. Off Cinema („Śmierć Łodzi”), Camerimage („Kocham Cię”, „Karuzela”), Nowe Horyzonty („Karuzela”), Festival of Nation w Austrii („K”), International Festival Signes de Nuit (Nagroda dla filmu „Karuzela”).


Wojtek Rytel

Urodził się 6.09.1984 roku w Warszawie. Operator filmowy. Absolwent sztuki operatorskiej Szkoły Filmowej w Łodzi. Reżyser i autor zdjęć filmów krótkometrażowych wyprodukowanych podczas studiów w Szkole Filmowej w Łodzi.