KRYSZTAŁOWA DZIEWCZYNA

Reżyseria i scenariusz: Artur Urbański
Zdjęcia: Zuzanna Kernbach
Obsada: Daniel Sołtysiński, Bartosz Sak, Mateusz Kocięcki, Magdalena Żak, Magdalena Celmer, Oskar Stoczyński, Michał Floriańczyk, Jakub Nosiadek, Konrad Eleryk, Joanna Zagórska, Natalia Klepacka, Maja Pankiewicz
Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi 2016

 
 
 
 
 
 

Kilka historii o miłości.

Bohaterami tego wielowątkowego filmu są młodzi ludzie, przeżywający swoje wczesne miłości. Adrian, Jacuś, Wiesia, Kryształowa dziewczyna, Wasyl.

Adrian kończy studia na wydziale filozofii. Na wykładzie poświęconym miłości zauważa Magdę – młodą zaangażowaną społecznie dziennikarkę, która prowadzi własną audycję w radiu. Zaczynają się spotykać.

Jacuś, współlokator Adriana z akademika, jest nieszczęśliwie zakochany w Wasylu. Nieodwzajemnione uczucie, i odrzucenie, z którym nie umie sobie poradzić, doprowadza Jacusia do psychozy.

Wiesia jest siostrą Adriana. Dziewczyna jest w trakcie przygotowań do ślubu i ze swoim narzeczonym Szymonem poszukuje nowego mieszkania. Podczas wizyty w ich domu Adrian odkrywa, że Szymon ją bije. Dziewczyna absolutnie nie chce się do tego przyznać i wypiera to z siebie.


NOMINACJA W KONKURSIE MUNKA:
Najlepsze Zdjęcia: Zuzanna Kernbach

zuzanna-kernbachZuzanna Kernbach
Urodziła się 19.08.1983 roku. Autorka zdjęć filmowych. Absolwentka sztuki operatorskiej Szkoły Filmowej w Łodzi. Za swoje filmy krótkometrażowe zrealizowane w Szkole zdobyła m.in. Złotą Kijankę – nagrodę festiwalu Camerimage w konkursie etiud studenckich – za zdjęcia do filmu Jagody Szlec „Taki pejzaż”oraz nagrodę za zdjęcia do filmu „Aposiopesis” Jagody Szelc na San Geo Verona Video Film Festival w Weronie. Film „Lokatorki” Klary Kochańskiej, do którego Zuzanna Kernbach zrobiła zdjęcia, otrzymał nagrodę studenckiego Oscara – nagrodę Student Academy Award amerykańskiej Akademii Filmowej.