ODNAJDĘ CIĘ

Scenariusz i reżyseria: Beata Dzianowicz
Zdjęcia: Jacek Petrycki
Obsada: Ewa Kaim, Dariusz Chojnacki, Michał Żurawski, Piotr Stramowski, Mirosław Haniszewski, Zofia Stelmach
Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, 2018

Justa, doświadczona policjantka, popełnia błąd podczas ważnej akcji. Odsunięta od śledztwa, próbuje na własną rękę wytropić przestępcę. Robi to ignorując problemy jej rozpadającego się małżeństwa i zostawiając nastoletnią córkę samą.

 

 

NOMINACJA W KONKURSIE:

Najlepsza reżyseria: BEATA DZIANOWICZ

Reżyserka i scenarzystka. Laureatka wielu nagród krajowych i zagranicznych za twórczość dokumentalną. Jej najbardziej znany, nakręcony w Afganistanie dokument “Latawce” zdobył m.in. Grand Prix na 61. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno (Le Prix SRG SSR idee Suisse/Semaine de la Critique, 2008), nagrodę za najlepszą reżyserię w Kazaniu (Międzynarodowy Festiwal Filmów Muzułmańskich “Golden Minbar”, 2009) oraz II. nagrodę w Abu Dhabi (Anasy Documentary Award 2010).

Jurorka międzynarodowych festiwali filmów dokumentalnych. Doktor sztuk filmowych, adiunkt w Zakładzie Reżyserii Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wykłada także na Wydziale Wokalno-Aktorskim katowickiej Akademii Muzycznej.

Autorka sztuk teatralnych “Parzyści” (nagroda na konkursie komediopisarskim Talia’99) oraz “Koncert życzeń”. Autorska realizacja tej drugiej w Teatrze Telewizji była fabularnym, krótkometrażowym, debiutem reżyserki i w roku 2009 na sopockim festiwalu “Dwa Teatry” otrzymała wyróżnienie za kreacje aktorskie Ewy Kaim i Katarzyny Herman.