PLAC ZABAW

Reżyseria: Bartosz M. Kowalski
Zdjęcia: Mateusz Skalski
Scenariusz: Bartosz M. Kowalski, Stanisław Warwas
Obsada: Michalina Świstuń, Nicolas Przygoda, Przemysław Baliński, Anita Jancia-Prokopowicz
Produkcja: Film It, 2016

 
 
 

 

Niewielkie miasto w Polsce. Dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału. Scenariusz, nagrodzony w konkursie Script Pro, został oparty na faktach .

„Plac zabaw” to pełnometrażowy debiut Bartosza M. Kowalskiego, który został doceniony przez widzów i krytyków za dokumenty “Moja wola” i “Niepowstrzymani”. Na ekranie zobaczymy trójkę młodych debiutantów: Michalinę Świstuń, Nicolasa Przygodę, Przemka Balińskiego. Ich kreacje na długo po seansie nie pozwalają o sobie zapomnieć. Film jest przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.

NOMINACJE W KONKURSIE MUNKA:
Najlepsza Reżyseria: Bartosz M. Kowalski
Najlepsze Zdjęcia: Mateusz Skalski

 

bartosz-m-kowalski

Bartosz M. Kowalski

Bartosz M. Kowalski urodził się w 1984 roku w Gdyni. Ukończył szkoły filmowe w Paryżu i Los Angeles. Po powrocie do Polski nawiązał współpracę ze stacją  HBO dla której wyreżyserował dwa pełnometrażowe filmy dokumentalne („Moja Wola” i „Niepowstrzymani”). Plac zabaw jest jego debiutem fabularnym, którego scenariusz zdobył główną nagrodę w konkursie ScriptPro 2014.

mateusz-skalski

Mateusz Skalski

Mateusz Skalski urodził się w 1979 roku w Warszawie. Ukończył Wydział Operatorski Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Autor wielu etiud studenckich, filmów reklamowych i teledysków. Jest też autorem zdjęć do filmów dokumentalnych („Dwa światy”, „Niepowstrzymani”, ”Razem”, „Moja wola” – nagroda Prezesa Telewizji Polskiej za najlepsze zdjęcia na Krakowskim Festiwalu Filmowym – Konkurs Polski). „Plac zabaw” jest jego debiutem fabularnym.