ŚPIEWAJĄCY OBRUSIK

Reżyseria i scenariusz: Mariusz Grzegorzek
Zdjęcia: Przemysław Brynkiewicz
Obsada: Adrian Budakow, Mikołaj Chroboczek, Marta Herman, Sebastian Jasnoch, Michał Jóźwik, Alicja Juszkiewicz, Miłosz Karbownik, Karolina Krawczyńska, Damian Kret, Sylwia Madejska, Marcin Miodek, Maciej Miszczak, Anna Mrozowska, Paulina Nadel, Grzegorz Otrębski, Mateusz Rzeźniczak, Maria Szafirska, Anita Tomczak, Kaja Walden, Jędrzej Wielecki, Barbara Wypych
Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi 2015

 
 
 
 
 

 

O czym śpiewa OBRUSIK?
O SPEŁNIANIU MARZEŃ – studenci czwartego roku wydziału aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi pod opieką Mariusza Grzegorzka stworzyli pierwszy w historii pełnometrażowy, film dyplomowy.
O ODWADZE – nie bali się ograniczeń, opowiedzieli prosto z serca historie, które próbują być autentyczne i mądre, a jednocześnie zwariowane i niemądre.
O ZADAWANIU PYTAŃ,
PO TO, BY DOTKNĄĆ SIEBIE.
PO TO, BY DOTKNĄĆ CIEBIE.

„…Wypłukała krew ze złotej czarki i napełniła różaną wodą. Zanurzyła w niej śpiewający obrusik a on wyszeptał: PRZYJDŹ! PRZYJDŹ! PRZYJDŹ! rozległ się szelest rozpostartych skrzydeł…”

NOMINACJA W KONKURSIE MUNKA:
Najlepsze Zdjęcia: Przemysław Brynkiewicz

 

przemyslaw-brynkiewicz

Przemysław Brynkiewicz
Urodzony w 1983 roku. Absolwent Sztuki Operatorskiej na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jako operator ma na swoim koncie zdjęcia do krótkich filmów fabularnych i dokumentalnych, jak również współpracę z artystami współtworząc prace z pogranicze filmu i videoartu. Wystawia prace fotograficzne i video, tworzy wizualizacje oraz światło do spektakli teatralnych.