WSZYSTKIE NIEPRZESPANE NOCE

Scenariusz i reżyseria: Michał Marczak
Zdjęcia: Michał Marczak, Maciej Twardowski
Obsada: Krzysztof Bagiński, Michał Huszcza, Ewa Lebeuf, Adam Repucha, Kaja Kukuła, Małgorzata Piernik
Produkcja: Endorfina Studio, Pulse Films

 

 

Portret współczesnych polskich dwudziestolatków, mający szansę stać się manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym, na którym powstała jedna z najbardziej intymnych i prawdziwych opowieści o młodych ludziach w historii polskiego kina od czasów “Niewinnych czarodziejów” Andrzeja Wajdy.

Zabawa nocą do utraty tchu, intensywne stany zakochania, pożądania i samotności, rozmowy o rzeczach błahych i najistotniejszych, upojenie alkoholem i miłością, emocjonalny tygiel –hipnotyzująca kamera Michała Marczaka żywi się tym, co jest esencją życia młodych ludzi. Wszystkie nieprzespane noce to jedyny w swoim rodzaju hołd złożony młodości –nieprzewidywalnej i dynamicznej, ale również często zagubionej i bojącej się jutra.


NOMINACJA W KONKURSIE:

Najlepsza reżyseria: MICHAŁ MARCZAK

Uroczony w 1982 roku polski reżyser. Studiował reżyserię w The California Institute of the Arts, ukończył też Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. W 2010 roku zrealizował dokument „Koniec Rosji” o mieszkańcach bazy wojskowej na przylądku Czeluskin. Film zdobył wiele nagród, m.in. na festiwalu Hot Docs w Toronto czy Visions du Réel w Nyonie. Rok 2012 przyniósł jego kolejny film – kontrowersyjny “Fuck for Forest”, który został uznany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej za najczęściej wyświetlany polski dokument za granicą w 2013 roku. Brytyjski magazyn Dazed & Confused wyróżnił “Fuck for Forest” jako jeden z 10 najbardziej innowacyjnych i rozwijających gatunek dokumentu film. W 2016 roku premierę miał jego pełnometrażowy debiut fabularny “Wszystkie nieprzespane noce”, za który otrzymał m.in. nagroda za reżyserię podczas festiwalu Sundance.

 

Najlepsze zdjęcia: MICHAŁ MARCZAK, MACIEJ TWAROWSKI

Michał Marczak

Uroczony w 1982 roku polski reżyser. Studiował reżyserię w The California Institute of the Arts, ukończył też Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. W 2010 roku zrealizował dokument “Koniec Rosji” o mieszkańcach bazy wojskowej na przylądku Czeluskin. Film zdobył wiele nagród, m.in. na festiwalu Hot Docs w Toronto czy Visions du Réel w Nyonie. Rok 2012 przyniósł jego kolejny film – kontrowersyjny “Fuck for Forest”, który został uznany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej za najczęściej wyświetlany polski dokument za granicą w 2013 roku. Brytyjski magazyn Dazed & Confused wyróżnił “Fuck for Forest” jako jeden z 10 najbardziej innowacyjnych i rozwijających gatunek dokumentu film. W 2016 roku premierę miał jego pełnometrażowy debiut fabularny “Wszystkie nieprzespane noce”, za który otrzymał m.in. nagroda za reżyserię podczas festiwalu Sundance.

Maciej Twardowski

Urodzony w 1986 roku, absolwent sztuki operatorskiej w PWSFTviT w Łodzi. Zanim rozpoczął edukację w tejże szkole, studiował również psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pasję filmową rozwijał od najmłodszych lat. Oprócz zdjęć do krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych ma na swoim koncie również zdjęcia do teledysków (m.in. Justyny Steczkowskiej, Grzegorza Markowskiego, Kasi Wilk, Sofa, De Mono, Audiofeels, Myslovitz). Realizuje także zdjęcia do reklam.